.

.
.
.
.

.

;

pielęgnacja

Fale radiowe

Fale radiowe polegają na podgrzewaniu skóry właściwej do temperatury około 45stopniC.
Fala radiowa docierając do tkanki zamieniana jest w energię cieplną. W pierwszym etapie powoduje to skrócenie obecnych włókien kolagenowych i elastynowych oraz dalszą ich regenerację, a w kolejnym produkcję nowych włókien przez fibroblasty. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery. Następuje poprawa napięcia skóry policzków i owalu twarzy oraz obkurczenie wiotkiego podbródka.

Zmarszczki wygładzają się i stają się mniej widoczne.

Fale radiowe oddziałują na tkanki powierzchowne oraz docierają do głębokich warstw skóry adipocytów (komórek tłuszczowych), w których zawarte są trójglicerydy. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich rozpuszczenia i rozbicia czyli tzw. lipolizy. Ogrzanie podczas zabiegu komórek tłuszczowych prowadzi do zwiększenia ich metabolizmu i wydzielenie płynnego tłuszczu w postaci kwasów tłuszczowych. Tłuszcz przemieszcza się do przestrzeni międzykomórkowej, następnie przedostaje do układu krwionośnego i limfatycznego, jest trawiony przez wątrobę i wydalany przez nerki i system trawienny.

 

Zabieg falami radiowymi poleca się w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, eliminacji cellulitu, ujędrnienia zwiotczałej skóry.
Czas trwania zabiegu: 30-60 min. ( w zależności od obszaru)
Zabieg wykonywany jest jednorazowo lub w serii ustalonej podczas konsultacji.

Wskazania

  • starzenie wewnątrzpochodne i zewnątrzpochodne,
  • odmładzanie skóry, likwidacja zmarszczek,
  • cellulit,
  • otyłość