Mezoterapia
Mezoterapia igłowa
Zabieg polega na dostarczaniu do skóry właściwej za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne (zwane aktywatorem młodości). Pokonanie bariery naskórkowej poprzez nakłuwanie pozwala na uzyskanie efektów rewitalizacyjnych, ponieważ wstrzykiwane s bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.
Zabiegi mezoterapii igłowej wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym, śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.
Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.
Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Efekty mezoterapii:
- nawilżenie skóry,
- uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów,
- wspomaga mikrokrążenie,
- stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych,
- zwiększają napięcie i elastyczność skóry,
- redukuje oznaki starzenia się,
- redukcja zmarszczek,
- redukcja zasinień pod oczami,
- poprawa gęstości skóry.
Wskazania:
- zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra,
- zmarszczki,
- uszkodzenia posłoneczne,
- przebarwienia,
- blizny pourazowe oraz potrądzikowe,
- skóra odwodniona i sucha.